Gott Nytt År!

Av: 
Köket

2014 skall bli vårt bästa matår eller hur? Så klart!!!

Denna veckan är vi i  köken i full fart efter julhelgerna. Jodå visst har vi haft öppet alla dagar men då har vi fixat med en hel del runtomkring själva maten och servat de som varit här. Vill tacka städpersonalen som har storstädat vårt kök, underbart.
Men nu så... Nu har det kommit massor av fina råvaror igen och alla förråd är välfyllda.

Strax kommer vi att börja lägga in matsedeln. Vet att några av er väntat på det. Matlagningen till våra barn, beställningar och varumottagning måste alltid gå först. Men tack för att ni läser här och för att ni frågar om det är något ni undrar.

När vi nystartar på 2014 vill vi hälsa de nya barnen och föräldrarna på välkomna, hoppas att inskolningarna går fint.
Då tar jag och lägger in matsedeln för denna veckan så hörs vi snart igen.

/Ragnhild